Adaugat in CRONICI - in data de 26th August 2006

26.08.2006: Steaua – Farul Constanta = 3-0 [Etapa 5]

Dupa victoria senzationala in fata celor de la Standard Liege si obtinerea calificarii in grupele Champions League, ne-am temut ca echipa o sa aiba un recul si Farul o sa profite de situatia creata. Insa jucatorii echipei noastre au demonstrat ca nu degeaba au reusit sa se califice, si au dat dovada de caracter, abordand acest meci intr-o maniera profesionista. Ne-am creat destule faza de gol, si au fost cateva ocazii in care am demonstrat ca suntem cu cel putin o clasa deasupra oaspetilor nostrii de pe malul marii. A fost prezent si un grup de 50-60 de suporteri constanteni, ce a plecat la pauza, datorita prestatiei mult prea slabe a formatiei lor in fata CAMPIOANEI ROMANIEI !!!

La aceasta partida am fost prezenti intr-un numar destul de mare, si am reusit cu ceilalti membrii ai Peluzei Sud sa ne prezentam destul de bine vizual, cu steaguri de fluturat si pe 2 bete. Din pacate, nivelul sonor nu a fost constant, fiind momente in care nu am cantat minute intregi, dar si perioade foarte bune in care am cantat la unison si s-a auzit foarte bine in tot stadionul. Urmeaza o pauza competitionala, urmatorul meci disputandu-se la Pitesti, prefatand deplasarea de la Kiev unde ne dorim o prezenta numeroasa si un rezultat foarte bun.