Adaugat in CRONICI - in data de 12th November 2006

12.11.2006: Steaua – Fc National = 6-0 [Etapa 15]

In sfarsit un meci in care nu ne-am mai chinuit cu scoruri ce ne aduceau aminte de “epoca” piturca, in care tremuram la 1-0 sau 2-1 pana in ultimul minut. Nu stim daca acest reviriment al echipei noastre s-a datorat reintrarii lui Mirel Radoi in echipa, zilei excelente a catorva jucatori in frunte cu Threau sau adversarului slab din aceasta etapa, la final rezultatul ne da sperante pentru jocurile viitoare, mai ales pentru ultimele doua partide – si cu mult noroc si sansa, poate nu singurele din Liga de anul acesta.

Si la acest meci peluza Sud a fost la inaltime, salutam si pe aceasta cale revenirea baietilor de la Stil Ostil in activitatea peluzei, fluturandu-se neincetat zeci de steaguri, cu un impact vizual foarte mare. Atmosfera a fost completata de aprinderea a 5 torte, precum si de afisarea a doua mesaje ce continua protestul fata de “masurile” luate in cazul conducatorilor jandarmeriei, dar si de atitudinea total nepotrivita a jucatorilor echipei nostre cu privire la cei ce incurajeaza din peluza Sud: “Pe nimeni nu sanctionati, pe criminali va pregatiti sa-i avansati” si “90 de minute sunteti platiti sa jucati, cat va costa sa ne salutati ?”(mesaj comun cu Stil OStil)