Adaugat in CRONICI - in data de 22nd October 2008

21.10.2008: Steaua – Olympique Lyon= 3-5 [Meci 3 Champions League]

Dupa 5 meciuri fara victorie , asa cum multi isi doreau, si noi speram si credeam cu tarie ca este momentul nostru, ca ne putem reveni . Am inceput meciul fluturand zeci de steaguri si cantand din rasputeri. Nu trecusera nici 15 minute si conduceam adversarul cu 2-0. Imediat jucatorii nostrii au facut pasul inapoi si inevitabilul s-a produs, am fost egalati inainte de a intra la cabine, totusi am izbutit sa mai scuturam o data plasa franceza pana la pauza. Repriza a doua a apartinut in totalitate adeversarilor, jucatorii nostri fiind clar in imposibilitatea practicarii unui fotbal elementar. Francezii ne-au administrat un 3-0 scurt, facand ca scorul la finalul celor 90 de minute sa fie 5-3 in favoarea lor.
In timpul partidei a fost afisat mesajul : “Ignorati de 10 ani o competitie ce nu aduce bani” (Banda Ultra), aratand ca ne-am pastrat pozitia cu privire la atitudinea majoritatii jucatorilor ce imbraca echipamentul Stelei.